Nejlepší atrakce v Egyptě: Co musíte vidět!

Nejlepší atrakce v Egyptě: Co musíte vidět!

Vítejte uvnitř dobrodružství! Pokud plánujete návštěvu Egypta, určitě si nechte ujít ty nejlepší atrakce, které tato fascinující země nabízí. Od starověkých pyramid a chrámů po bledě modré vody Rudého moře, Egypt má pro každého návštěvníka něco zcela jedinečného. Pojďme společně objevit, co musíte vidět během svého pobytu v této nádherné zemi!
Nejlepší atrakce v Egyptě: Starověká krásá Egypta

Nejlepší atrakce v Egyptě: Starověká krásá Egypta

Prozkoumejte starobylé krásy Egypta a nechte se unést do světa pyramid, faraonů a bohů. Egypt je zemí s bohatou historií a mnoha fascinujícími památkami, které stojí za to navštívit. Zde je seznam nejlepších atrakcí v Egyptě, které byste neměli vynechat při své návštěvě:

 • Pyramidy v Gíze – Symbolický obraz Egypta a jedna z nejznámějších atrakcí na světě.
 • Chrámy v Luxoru – Tajemné a impozantní chrámy, které ukazují slávu starověké Egyptské civilizace.
 • Nil – Dlouhý a životodárný řeka, která proplouvá Egyptem a poskytuje úžasné pohledy a možnosti pro plavby.

Keopsova pyramida: Zázrak starověkého světa

Keopsova pyramida, známá také jako Velká pyramida, je jednou z nejúžasnějších staveb starověkého Egypta. Tato obrovská pyramida byla postavena na počest faraona Cheopse a dodnes představuje zázrak starověkého světa. Její monumentální velikost a přesnost stavby dodnes poutají pozornost milionů návštěvníků z celého světa.

Při návštěvě Egypta byste si neměli nechat ujít příležitost navštívit tuto fascinující a ikonickou piramidu. Keopsova pyramida je jednou z nejlepších atrakcí v Egyptě a rozhodně patří mezi must-see místa, které byste měli zařadit na svůj seznam.

Zajímavosti o Keopsově pyramidě:

 • Výška pyramidy: 146,6 metrů
 • Počet kamenných bloků: přibližně 2,3 milionu
 • Rok dokončení: kolem roku 2560 př. n. l.

Luxorský chrám: Mistrovské dílo faraónů

Luxorský chrám: Mistrovské dílo faraónů

Chrám v Luxoru je jednou z nejúžasnějších památek v Egyptě a skutečně nesmí chybět ve vašem itineráři. Toto mistrovské dílo faraónů je považováno za jedno z nejimpresivnějších a nejvýznamnějších míst v zemi. Když navštívíte toto archeologické naleziště, budete ohromeni jeho krásou a rozlehlými oblastmi, které můžete prozkoumat.

Uvnitř chrámu objevíte bohatě zdobené stěny a sloupy, které vyprávějí fascinující příběhy starověké Egypta. Nezapomeňte si prohlédnout také slavný sloupový sál s jeho monumentálními sloupy a nádherou hieroglyfů. Kromě toho můžete navštívit Luxorské muzeum, kde jsou vystaveny artefakty a památky z této oblasti.

Káhira: Pulzující metropole se starověkým šarmem

Káhira: Pulzující metropole se starověkým šarmem

Káhira je fascinující metropolí, která pulzuje životem a zároveň se pyšní starověkým šarmem. Pokud plánujete cestu do Egypta, nezapomeňte navštívit ty nejlepší atrakce, které tato země nabízí. Káhira je domovem mnoha zajímavých památek a jedinečných zážitků, které si rozhodně nenecháte ujít.

Pyramidy v Gíze

Nejznámější egyptský symbol – Velká pyramida, je absolutním must-see. Prozkoumejte také pyramidy Cheopse a Mykerina, které jsou stejně impozantní a fascinující. Pro milovníky historie a archeologie je návštěva Gízských pyramid nezapomenutelným zážitkem.

Starobylé město Luxor

Luxorský chrám Karnak a Údolí králů jsou dalšími skvosty, které stojí za návštěvu. V Luxoru se ocitnete uprostřed starověké egyptské historie a budete mít možnost obdivovat nádherné stavby a památky, které jsou tisíce let staré.

Asuánská přehrada: Inženýrský div faraonů

Asuánská přehrada: Inženýrský div faraonů

Asuánská přehrada je jedním z nejúžasnějších inženýrských divů starověkého Egypta. Postavena faraony a egyptskými řemeslníky před tisíci lety, tato přehrada byla zázrakem své doby a dodnes je považována za jedno z nejvýznamnějších staveb v historii lidského inženýrství.

Turisté mají možnost navštívit tuto úchvatnou památku a obdivovat její monumentální velikost a přesnost konstrukce. Kromě toho mohou návštěvníci prozkoumat okolní oblasti a objevit fascinující historii a kulturu Egypta. Zde je několik důvodů, proč byste si neměli nechat ujít návštěvu Asuánské přehrady:

 • Nádherný výhled na Nil a okolní krajinnou scenérii
 • Možnost prozkoumat starověké egyptské památky v okolí
 • Unikátní příležitost pochopit genialitu a technické dovednosti starověkých Egyptanů

Hurghada: Rajské pláže a korálové útesy

Hurghada: Rajské pláže a korálové útesy

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Hurghada v Egyptě opravdovým rájem. Nachází se zde úžasné rajské pláže s teplým průzračným mořem, kde si můžete užít slunce či vyzkoušet šnorchlování a potápění. Kromě toho Hurghada nabízí nádherné korálové útesy, které lákají příznivce potápění ze všech koutů světa.

Mezi nejlepší atrakce v Hurghadě patří návštěva starobylých památek jako je Chrám Karnak nebo Louxor. Pokud máte rádi dobrodružství, určitě si nenechte ujít jízdu na velbloudu pouští nebo výlet do pouště Sahara. Pro ty, kteří preferují relaxaci, Hurghada nabízí také luxusní wellness hotely s širokou škálou služeb.

 • Zkuste šnorchlování a potápění u korálových útesů
 • Návštěva starobylých památek jako je chrám Karnak
 • Jízda na velbloudu pouští a výlet do pouště Sahara
 • Relaxace v luxusních wellness hotelech

Nil: Životadárná tepna země pyramid

Nil: Životadárná tepna země pyramid

V Egyptě se nachází mnoho úchvatných památek, ale žádná není tak ikonická jako Nil: životadárná tepna země pyramid. Prozkoumat tuto fascinující atrakci je povinností pro každého, kdo navštíví tento kouzelný kout světa. Zde je rychlý přehled toho, co musíte vidět během své návštěvy:

 • Velká pyramida v Gíze: Symbol Egypta a jedna z nejznámějších stavem na světě.
 • Sfinga v Gíze: Mystická socha s lidoopolským tělem a leví hlavou, která tají mnoho tajemství.
 • Chrámy v Luxoru: Komplex chrámů a hrobek nabízejících pohled do starověké egyptské historie.

Atrakce Popis
Velká pyramida v Gíze Nejznámější egyptská pyramida, postavená pro faraona Chufu.
Sfinga v Gíze Mystická socha s lidským tělem a lví hlavou stojící u Velké pyramidy.

Abú Simbel: Monumentální chrámy ve skalách

Abú Simbel: Monumentální chrámy ve skalách

Abú Simbel je domovem monumentálních chrámů vytesaných do skal, které jsou jednou z nejvýznamnějších památek v Egyptě. Tyto chrámy, postavené faraónem Ramessem II. v 13. století před naším letopočtem, patří mezi nejlepší atrakce v zemi a jsou nevyhnutelnou zastávkou pro každého návštěvníka.

Uvnitř chrámů naleznete impozantní sochy samotného Ramesse II. a dalších egyptských bohů, stejně jako nádherné fresky a hieroglyfy. Navštěvování tohoto místa vám poskytne jedinečnou možnost prozkoumat bohatou historii a kulturu starověkého Egypta.

Nezapomeňte si naplánovat svou návštěvu Abú Simbelu s dostatečným časovým polovnem, abyste si mohli vychutnat každý detail těchto úchvatných chrámů. Budete ohromeni tím, co vám toto místo může nabídnout a jak důležité je pro pochopení egyptských dějin a tradic.
Alexandrie: Město věd a legend

Alexandrie: Město věd a legend

Alexandrie je fascinující město plné vědeckých objevů a legend, které stojí za to navštívit při cestě do Egypta. Prozkoumejte tato neuvěřitelná místa a zažijte nádhernou atmosféru tohoto historického místa.

Zde je několik nejlepších atrakcí v Egyptě, které byste si neměli nechat ujít:

 • Velká knihovna Alexandrie – Symbol vzdělanosti a výzkumu, tato starověká knihovna je skvostem města a musíte ji vidět na vlastní oči.
 • Nautilos – Obdivujte tuto starověkou stavbu, která sloužila jako maják a navigační bod pro námořníky před mnoha tisíciletími.
 • Památky starověkého města – Procházejte se uličkami starověkého města a objevujte ruiny a pozůstatky minulosti, které vám prozradí mnoho o historii tohoto místa.

Závěrečné poznámky

Vzhledem k bohaté historii a krásné krajině Egypta, není žádným překvapením, že tento fascinující kousek světa je domovem několika nezapomenutelných atrakcí. Od starověkých památek a rozmanité kuchyně až po krásné pláže a teplé moře, Egypt má co nabídnout pro každého cestovatele. Doufám, že tento článek vám poskytl inspiraci a návod, jak co nejlépe využít svou návštěvu tohoto úžasného místa. Nezapomeňte si užít každý moment a prozkoumat všechny krásy, které Egypt má! Tak si vezměte dovolenou a vydejte se na dobrodružství života v Egyptě!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *