Kdy Nejezdit Do Thajska: Časy, Kterým byste se Měli Vyhnout

Kdy Nejezdit Do Thajska: Časy, Kterým byste se Měli Vyhnout

Pokud plánujete cestu do Thajska, je důležité vědět, že ne všechny časy jsou ideální k návštěvě této exotické země. V tomto článku se dozvíte o obdobích, kterým byste se měli vyhnout, abyste si svou dovolenou co nejvíce užili. Přijďte s námi objevit, kdy nejezdit do Thajska!
Nejezděte do Thajska v letních měsících

Nejezděte do Thajska v letních měsících

Právě jste se dostali na stránku, kde se dozvíte, kdy nejezdit do Thajska, abyste se vyhnuli nepříjemným zážitkům a mohli si užít skvělou dovolenou. Letní měsíce v Thajsku mohou být extrémně horké a vlhké, což může značně ovlivnit vaši pohodu a komfort. Pokud chcete vychutnat pohodovou dovolenou na plážích nebo prozkoumat krásy této exotické země, doporučuje se vyhnout se návštěvě v období monzunů a extrémních teplot.

Pokud se chystáte do Thajska v letních měsících, buďte připraveni na deštivé počasí, vyšší ceny a větší záplavy. Zbytečně si tak zkrátíte dovolenou a zážitky z této krásné země. Nejezděte do Thajska v období, kdy vás mohou trápit extrémní teploty a silné deště, které mohou omezit vaše možnosti k cestování a prozkoumávání.

Vyhněte se monzunovému období

Vyhněte se monzunovému období

Pokud plánujete cestovat do Thajska, je důležité se vyvarovat monzunového období, které může ztížit vaše cestování a zážitky z dovolené. Tyto časy mohou být nebezpečné nejen pro vaši bezpečnost, ale také pro vaše pohodlí a zážitky z dovolené. Zde jsou období, kterým byste se měli vyhnout, abyste měli co nejpříjemnější pobyt v Thajsku.

V období monzunu se můžete setkat s následujícími nepříjemnostmi:

  • Silné deště a povodně
  • Poškozené cesty a nedostupnost některých oblastí
  • Riziko tropických bouří a cyklónů

Časy, kterým se vyhnout: Nebezpečí:
Listopad – leden Monzunové deště a povodně
Červen – září Riziko tropických bouří a cyklónů

Nepodceňujte význam thajských svátků

Nepodceňujte význam thajských svátků

Thajské svátky jsou důležitou součástí thajské kultury a tradic. Jejich význam by neměl být podceňován, a proto je důležité vědět, kdy je vhodné nejezdit do Thajska. Existují určité časy, ve kterých byste se měli vyhnout cestování do této exotické země, abyste se vyvarovali nepříjemností a rušení plánů.

Ve dnech thajských národních svátků:

  • Thajské Národní svátky jsou důležitou událostí pro místní obyvatele, a tak je lepší se vyhnout cestování do země během těchto dnů.
  • V tento čas jsou většinou uzavřeny obchody, restaurace a turistické atrakce, což může zkomplikovat vaši dovolenou.

Během monzunového období:

  • Monzunové období v Thajsku přináší silné deště a nepředvídatelné počasí, což může ovlivnit vaše plány a zážitky z dovolené.
  • Navíc mohou být v této době náchylnější k výskytu přírodních katastrof, jako jsou povodně nebo sesuvy půdy.

Thajský Svátek Datum
Thajský Nový Rok (Songkran) 13.-15. dubna
Denní thajský buddhistický svátek 10. května

Závěrem

V dnešním článku jsme prozkoumali různé časy, kterým je lépe se vyhnout při plánování cesty do Thajska. Bez ohledu na to, zda jste do této úžasné země cestovali již několikrát nebo se chystáte na svou první návštěvu, je důležité mít na paměti, že ne všechny doby jsou ideální pro návštěvu. Nepřehlédněte doporučená období vzhledem ke klimatickým podmínkám a místním událostem, abyste si mohli skutečně užít svůj pobyt v Thajsku. Použijte tato doporučení a užijte si své dobrodružství plné exotiky a krásy, na které Thajsko nabízí. Buďte vždy připraveni, plánujte si svou cestu moudře a užívejte si všech nádherných zážitků, které vám tato úžasná destinace nabízí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *